İKSV

Lalekart

İKSV MOBİL

İKSV Mobil

İKSV Mobil uygulamasıyla, hem vakfın düzenlediği festival ve etkinliklerle hem de Salon programıyla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Uygulama, İKSV için Vodafone tarafından geliştirilmiştir.

UYGULAMAYI İNDİR

Arşiv

Müzik festivali direktörlerinden Lale Kart üyeleri için festival seçkisi

 

Müzik festivali direktörleri merakla bekledikleri ilk 5 konseri seçti

 

 

Ahmet Etem Erenli

Borusan Kültür Sanat Genel Müdürü

İstanbul Müzik Festivali Eski Direktörü (1999 – 2006)

 

1.Lüksemburg Filarmoni Orkestrası & Yuja Wang

“Benim için bu yılın ilk sırasında yer alıyor. Sıradışı piyanist Wang’ın yanı sıra son yılların en iyi orkestralarından biri olan LFO’yu İstanbul’da ilk kez dinleyecek olmamız da bir o kadar önemli.” 

 

2.Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası & Sokolov & Hakhnazaryan & Avdeeva

Efdal Altun & Çağ Erçağ

“Beethoven’ın en sevdiğim eserleri arasında olan Üçlü Konçertosu, dünyanın önde gelen yarışmalarında birinci olan sanatçılar tarafından seslendirilecek. Richard Strauss’un başyapıtlarından biri olan Don Kişot eserinde Çağ Erçağ ve Efdal Altun gibi ülkemizin yetiştirdiği değerli solistler yer alacak.”

 

3.Yaşama Övgü – Human Requiem

“Günümüzün en iyi korolarından biri olan Berlin Radyo Korosu’nu ilk dinlediğimde çok etkilenmiştim. Elbette projede Sasha Waltz’in yer alması ayrı bir tat.”

 

4.RIAS Kammerchor Berlin, Ufuk & Bahar Dördüncü

“Ufuk ve Bahar Dördüncü kardeşler, ülkemizi yurtdışında temsil eden en başarılı sanatçılar arasında. Berlin RIAS Korosu ile birlikte festivalin en ilginç konserlerinden birini sunacaklar.”

 

5.Cameristi Della Scala & Daniel Lozakovich

“Daniel Lozakovich çok genç olmasına rağmen bir anda dünyanın en büyük şef ve orkestraları ile çalışmaya başladı. Geleceğin en önemli keman virtüözlerinden biri olacağına inanıyorum.”

 

 

Dr. Yeşim Gürer Oymak

İKSV Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Müzik Festivali Eski Direktörü (2006-2018)

 

1.Yaşama Övgü – Human Requiem

“Koronun içerisinde müzikle beraber hareket ederek, sahnenin üzerinde dinlemek istiyorum.” 

 

2. Lüksemburg Filarmoni Orkestrası & Yuja Wang

“Günümüzün en heyecan verici piyanistlerinden Yuja Wang’ın Avrupa’nın en önemli orkestralarından Lüksemburg Filarmoni eşliğinde bir değil, iki konçerto çalacağı bu konser kaçmaz.” 

 

3. RIAS Kammerchor Berlin, Ufuk & Bahar Dördüncü

“Zeynep Gedizlioğlu’nun iki piyano için dünya prömiyerinin yapılacağı yeni eserini ve Brahms’ın Aşk şarkılarını Almanya’nın en seçkin korolarından birinden dinlemeyi merakla bekliyorum.”

 

4. Tekfen Filarmoni Orkestrası & Daniel Müller-Schott 

“Tekfen Filarmoni Orkestrası, yeni müzik direktörleri Aziz Shokhakimov’la, yepyeni bir müzikal yaklaşımla müthiş bir ivme kazandı. Orkestrayı, en sevdiğim çellistlerden Daniel Müller-Schott ile dinlemek için sabırsızlanıyorum.”

 

5. Yıldızlarla Oda Müziği - II: Kniazev & Berezovsky 

“İflah olmaz bir oda müziği tutkunu olduğum için Rus ekolünün günümüzdeki en önemli iki temsilcisinden oda müziği dinlemenin keyfine doyum olmaz.”

 

 

Efruz Çakırkaya

İstanbul Müzik Festivali Direktörü 

 

1.Yaşama Övgü – Human Requiem

“Sesin tam ortasında yer alarak konser dinlemek, izleyici olarak performansın tam içinde olmak gerçekten hayat boyu unutulmayacak bir tecrübe olacak.”

 

2. Şanghay Filarmoni Orkestrası & Fazıl Say 

“Çin’in en önemli orkestralarından biri olan Şanghay Filarmoni ile virtüöz solistimiz Fazıl Say’ın müzikal birliğinin çok güçlü olacağını düşünüyorum.”

 

3. Lüksemburg Filarmoni Orkestrası & Yuja Wang 

“Olağanüstü tekniği ve müthiş enerjisiyle tüm dünyayı kasıp kavuran sansasyonel piyanist Yuja Wang, Grammy Ödüllü topluluk Lüksemburg Filarmoni ile hepimizi büyüleyecek.”

 

4. Yıldızlarla Oda Müziği  - I: Faust & Queyras & Melnikov 

“Her biri birbirinden seçkin yıldız solistler Faust & Queyras ve Melnikov’un olağanüstü Beethoven yorumlarını dinlemek için sabırsızlanıyorum.”

 

5. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası & Sokolov & Hakhnazaryan & Avdeeva

Efdal Altun & Çağ Erçağ

“Her iki yarıda toplam 5 solistin yer alacağı bu konser bence kaçmaz!”