İKSV

Lalekart

İKSV MOBİL

İKSV Mobil

İKSV Mobil uygulamasıyla, hem vakfın düzenlediği festival ve etkinliklerle hem de Salon programıyla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Uygulama, İKSV için Vodafone tarafından geliştirilmiştir.

UYGULAMAYI İNDİR

GELECEK ETKİNLİKLER

*Tüm etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi ve ödeme seçenekleri için lale.yildirim@iksv.org adresinden veya (212) 334 08 29 numaralı telefondan Lale Yıldırım ile iletişime geçebilirsiniz.

 

ÇIRAĞAN’DAN ORTAKÖY’E BOĞAZ BAHÇELERİ
İleri bir tarihe ertelenmiştir.
165 TL
Rezervasyon: 360@lalekart.org

Cansu Şekular moderatörlüğündeki Koku Yürüyüşleri, İstanbul Caz Festivali'yle eş zamanlı olarak Çırağan’dan Ortaköy’e Boğaz bahçelerini keşfe dalacak. Osmanlı döneminde saray hayatının Boğaziçi’ne yerleşmesi ile birlikte Boğaz’ın iki yakasında oluşturulan bahçelerle yeni bir peyzaj şekillendi. Beşiktaş-Ortaköy sahili de, imparatorluğun yönetim merkezi olduktan sonra, saraylarla yeni bir sosyal hayat kazanırken, etrafındaki bahçelerle de yeni bir bitki örtüsüne büründü. Bu yeni görünüm, bölgedeki tüm alışkanlıkları ve tabi kokuları da değiştirdi. Çırağan’dan Ortaköy’e doğru Boğaz’ın bahçeleri içinde ilerleyeceğimiz bu rotada, Boğaziçi’ne sonradan dahil olan saray bahçeleri ve etraflarındaki doku ve kokulara odaklanacağız.

*Yürüyüşün buluşma noktası Yıldız Korusu Malta Köşkü bahçesidir.